Gönderen Konu: Windows 7′de Başlat Menüsü Üzerine “Çalıştır Komutu” Nasıl Eklenir?  (Okunma sayısı 3797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AhMeT

  • Admin
  • *
  • İleti: 401
  • Rep Puanı 450
  • Bilgisayar Hastanesi
    • Bilgisayar Hastanesi
Windows İşletim sistemleri üzerinde kullanılan Çalıştır Komutu (Run Command) Windows Vista‘dan önceki işletim sistemleri üzerinde standart olarak Başlat Menüsünde (Start Menu) görünüyordu. Vista’da kullanıcılar kendi çabaları ile bu özelliği aktif hale getirebiliyor.
/>Pluscep - Windows 7′de Başlat Menüsü Üzerine Çalıştır Komutu” Nasıl Eklenir? Windows 7 üzerinde Başlat Menüsüne (Start Menu) girdiğimizde birçok özelliğin listelendiğini görüyoruz. Çalıştır Komutu’nun neden olmadığını anlamış değilim. Birçok az kullanılan özellik olmasına rağmen Çalıştır Komutu gibi çok sık kullanılan özelliklerin olmaması gerçekten şaşırtıcı.
/>Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ve Başlat Menüsünde (Start Menu) Çalıştır Komutunu (Run Command) görüntülemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
/>1. Öncelikle Araç Çubuğu (Taskbar) üzerine sağ-tuş yapıyoruz ve Özellikler (Properties) seçeneğine giriyoruz. Açılan pencere üzerinden Başlat Menüsü (Start Menu) sekmesine geliyoruz. Bu sekme üzerinde Özelleştir (Customize) seçeneğini göreceksiniz buraya tıkladığınızda Başlat Menüsü ile ilgili birçok özellik listelenecek.
/>Bu özellikler içerisinden Çalıştır (Run) seçeneğini buluyoruz ve yanındaki onay kutusunu işaretliyoruz.
/>
/>
/>
/>2. Yapmış olduğumuz bu işlemlerden sonra Çalıştır Komutu (Run Command) Başlat Menüsü üzerine gelecektir.
/>
/>