Gönderen Konu: Windows 7 Hızlı Başlat Çubuğu Nasıl Koyarım  (Okunma sayısı 4631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AhMeT

  • Admin
  • *
  • İleti: 401
  • Rep Puanı 450
  • Bilgisayar Hastanesi
    • Bilgisayar Hastanesi
Windows 7 Hızlı Başlat Çubuğu Nasıl Koyarım
« : Kasım 04, 2010, 11:15:07 ÖÖ »
Windows 7 Hızlı Başlat Çubuğu Nasıl Koyarım
/>
/>
/>Windows 7 gelişmiş özellikleri olan Görev Çubuğu üzerinde, Hızlı Başlat araç çubuğu bulunmuyor.
/>Windows 7'yi ilk yükledeğinizde Görev Çubuğu üzerine Hızlı Başlat’ı eklemek isteyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak istediğinizde izlediğiniz adımlar sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Windows 7 ile beraber yeni bir başlangıç çubuğu kullanımımıza sunuldu. Gelişmiş Görev Çubuğu özellikleri olan Windows 7 üzerinde, Hızlı Başlat araç çubuğu bulunmuyor.
/>
/>Eğer Windows Vista ve Windows XP üzerindeki alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsanız, Windows 7 üzerine Hızlı Başlat‘ı aşağıdaki adımları izleyerek ekleyebilirsiniz. Böylece Masaüstünü Göster (Show Desktop) ve Pencereler Arası Geçiş (Switch Between Windows) özelliklerine kavuşabilirsiniz.
/>
/>
/>Hızlı Başlat (Quick Launch) çubuğunu eklemek için öncelikle Görev Çubuğu (Taskbar) üzerine Sağ-tuş yapıyoruz ve Araç Çubukları (Toolbars) > Yeni araç çubuğu... (New Toolbar…) adımlarını izliyoruz.
/>
/>
/>
/>Açılan pencere üzerinde Adres Çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırıyoruz ve Klasör Seç (Select Folder) seçeneğine tıklıyoruz.
/>Kod:
/>%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
/>
/>Daha sonra Araç Çubuğu üzerinde boş bir yere Sağ-tuş yapıyoruz ve Görev çubuğunu kilitle (Lock the Taskbar) seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırıyoruz.
/>
/>
/>Bu işlemden sonra eklemiş olduğumuz Hızlı Başlat araç çubuğunun düzenlenebilir hale geldiğini göreceksiniz. Burada aşağıdaki adımları uygulayarak araç çubuğunuzu düzenleyebilirsiniz.
/>
/>Öncelikle araç çubuğumuzun üzerine basılı tutarak Başlat Menüsü (Start Menu)‘nün olduğu bölüme taşıyoruz. Daha sonra aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.
/>
/>Sağ-tuş > Metni Göster (Show Text) - Yanında bulunan işareti kaldırıyoruz
/>Sağ-tuş > Başlığı Göster (Show Title) - Yanında bulunan işareti kaldırıyoruz
/>Sağ-tuş > Görünüm (View) > Büyük Simge (Large Icons)
/>
/>
/>Yapmış olduğumuz bütün bu işlemlerden sonra yeni araç çubuğumuzun görünümü aşağıdaki gibi oluyor.
/>
/>
/>